Röportaj Yarışması

 

 

 
RÖPORTAJ YARIŞMASI
“Gençliğin Gözüyle Göç ve Mültecilik”
 

 

Ülkemizde ve dünyada baş gösteren ve maalesef yayılma hızında artış kaydedilen Covid-19 virüsü kaynaklı olmak üzere ortaya çıkan zorluklardan ve Projemizin yasal süresinde sona yaklaşılmasından dolayı Proje Faaliyetlerinde yer alması öngörülen ve duyuruları yapılan tüm Kısa Film, Hikaye ve Fotoğraf Yarışmaları Faaliyetleri süresiz olarak iptal edilmiştir. Bilgilerinize sunarız.

Farklıyız Aynıyız Proje Ekibi

 

Röportaj yarışmasına katılım ücretsizdir.

KONUSU:

“Gençliğin Gözüyle Göç ve Mültecilik” konulu röportaj, hikâye, derinlemesine görüşme yarışması.

TÜRÜ:

Mülteci ve göçmenlerle yapılan gerçek yaşantılara dair, gerçek insanların hikâyelerini biriktirmek, aralarından en güzellerini seçerek ödüllendirmek istiyoruz. Çevrenizde, en yakınınızda bulunan, yaşam koşullarını yaşadıkları zorlukları gözlemlediğiniz ama onlarla hayatları hakkında etraflıca konuşmadığınız, şartların olumsuzluğuna yenilmeyen mülteci ve göçmenlerle yapacağınız söyleşi, derinlemesine görüşme, röportaj ya da hikâyeleştirilmiş anlatımlarla yarışmamıza katılabilirsiniz. Karşı dairenizde alt sokağınızda yan mahallenizde şehrinizde yaşayan ama hepimizin arasında var olan ancak “hikâyeleri” saklı kalan gerçek yaşantılardır temamız. Okuduğumuz bu anlatılarla toplumda üst düzey farkındalık sağlansın istiyoruz.

AMACI:

Farklıyız Aynıyız Projesi kapsamında organize edilecek olan Röportaj Yarışmasıyla, Mülteci ve Göçmen bireylerle empati kurarak onların yaşadıkları zorlu süreçler konusunu gündeme getirerek toplumsal farkındalık yaratmaktır.

Yarışmanın teması, genel olarak halk arasında farkındalık yaratacak “Mülteci ve Göçmen” konularını içermektedir.

KAPSAM:

Yarışma 13-30 yaş arasındaki herkesin katılımına açıktır.

.

 

Lütfen Başvuru Formunu Dikkatlice okumak için tıklayınız.

Başvuru Formunu okuduysanız Yarışmaya katılmak için lütfen tıklayınız.