Röportaj Yarışması

 

 

 
RÖPORTAJ YARIŞMASI
“Gençliğin Gözüyle Göç ve Mültecilik”
 

Farklıyız Aynıyız Projesi Röportaj Yarışması son katılım tarihi 31 MArt 2020 tarihine kadar uzatılmıştır.

Röportaj yarışmasına katılım ücretsizdir.

KONUSU:

“Gençliğin Gözüyle Göç ve Mültecilik” konulu röportaj, hikâye, derinlemesine görüşme yarışması.

TÜRÜ:

Mülteci ve göçmenlerle yapılan gerçek yaşantılara dair, gerçek insanların hikâyelerini biriktirmek, aralarından en güzellerini seçerek ödüllendirmek istiyoruz. Çevrenizde, en yakınınızda bulunan, yaşam koşullarını yaşadıkları zorlukları gözlemlediğiniz ama onlarla hayatları hakkında etraflıca konuşmadığınız, şartların olumsuzluğuna yenilmeyen mülteci ve göçmenlerle yapacağınız söyleşi, derinlemesine görüşme, röportaj ya da hikâyeleştirilmiş anlatımlarla yarışmamıza katılabilirsiniz. Karşı dairenizde alt sokağınızda yan mahallenizde şehrinizde yaşayan ama hepimizin arasında var olan ancak “hikâyeleri” saklı kalan gerçek yaşantılardır temamız. Okuduğumuz bu anlatılarla toplumda üst düzey farkındalık sağlansın istiyoruz.

AMACI:

Farklıyız Aynıyız Projesi kapsamında organize edilecek olan Röportaj Yarışmasıyla, Mülteci ve Göçmen bireylerle empati kurarak onların yaşadıkları zorlu süreçler konusunu gündeme getirerek toplumsal farkındalık yaratmaktır.

Yarışmanın teması, genel olarak halk arasında farkındalık yaratacak “Mülteci ve Göçmen” konularını içermektedir.

KAPSAM:

Yarışma 13-30 yaş arasındaki herkesin katılımına açıktır.

Yarışmada dereceye giren eser sahiplerine Ankara'da gerçekleştirilecek olan zirve konferansında ödülleri takdim edilecektir.

.

 

Lütfen Başvuru Formunu Dikkatlice okumak için tıklayınız.

Başvuru Formunu okuduysanız Yarışmaya katılmak için lütfen tıklayınız.